Sosyal Medyada Aşina

En güncel gelişmelerden anında haberdar olmak için sosyal medyada bizi takip edebilirsiniz.

İade ve Teslimat Koşulları

İşbu Teslimat ve İade Koşulları

Uluslararası Genç Derneği Ticari İşletmesi (Aşina Kitap) tarafından işletilmekte olan https://asinakitap.com  adresli Aşina Kitap Web Sitesi; üzerinden yürütülen, Aşina Kitap’ın satışa sunduğu ürünlerin satışında gözetilen teslimat ve iade koşulları ile ilgili olarak Aşina Kitap’tan hizmet almak talebiyle Web Sitesi’nde işlem yapan kişiler (“Alıcı”)i bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

İşbu Koşullar ile, Web Sitesinde bulunan; Site Kullanım Şartları, Mesafeli Satış Sözleşmesi, Üyelik Protokolü, KVKK Aydınlatma Metni ve Çerez Politikası (beraberce Aşina Kitap Metinleri) bir bütün olarak değerlendirilmelidir.

  1. Teslimat

1.1.Aşina Kitap için zorunluluk arz eden aksi haller haricinde gün içerisinde saat 12:30’dan önce verilen siparişler aynı gün Aşina Kitap ofisinden kargo şirketine sevk edilir. Bu saat sonrasında verilen siparişler de takip eden günün 12:30 öncesi siparişleri ile birlikte kargo şirketine teslim edilir.

1.2. Aşina Kitap, kargo şirketi olarak, iç politikası gereği yalnızca PTT Kargo kullanmaktadır.

1.3. Aşina Kitap; ürünlerin, Alıcı’nın Web Sitesi’nde belirttiği teslimat adresine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa, faturası ile birlikte paketlenmiş ve sağlam olarak 15 gün içinde teslimini sağlamaya gayret edecektir. Ancak zorunluluk arz eden hallerde bu süre uzayabilir. Her halükarda, 30 gün içerisinde Ürünler eline ulaşmamış olan Alıcı’nın Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni fesih hakkı saklıdır. Alıcı’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerdeki ürün tutarı, siparişin Alıcı tarafından iptal edilmesinden sonra 14 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir.

1.4. Ürünler, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Aşina Kitap ve/veya Aşina Kitap’ın çalıştığı kargo şirketi sorumlu tutulamaz. Bu halde teslimat için gerekli aksiyonu almış olmakla Aşina Kitap ve Aşina Kitap’ın çalıştığı kargo şirketi yükümlülüklerini yerine getirmiş sayılır.

1.5. Alıcı, ürünleri teslim aldığı anda kontrol etmekle ve ürünlerde kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde, ürünleri kabul etmediğini derhal belirterek kargo firması yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. Aksi halde ne Aşina Kitap ne de Aşina Kitap’ın çalıştığı kargo şirketi sorumluluk kabul etmeyecektir.

1.6. Malzeme temini veya teslimatın sağlanmasını engelleyecek mücbir sebepler veya hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile ürünler süresi içinde (1.3 uyarınca belirtilen en uzun süre olan 30 günlük süre) teslim edemiyor ise, Aşina Kitap, durumu Alıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı siparişin iptal edilmesini, ürünlerin varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde Alıcı’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerdeki ürün tutarı, siparişin Alıcı tarafından iptal edilmesinden sonra 14 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir.

  1. Cayma Hakkı

2.1. Ürünler, teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde ürün hasarlı olmasa dahi hiçbir gerekçe belirtmeksizin iade edilebilir. Bu halde gerekçesiz teslime ilişkin Alıcı yazılı bir beyanda bulunmalıdır.

2.2. İade için, satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, kullanılmamış veya ‘tekrar satılabilirliği’ bozulmamış olmalıdır.

2.3. Ambalajı açılmış, kullanılmış ve tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

2.4. Hiçbir gerekçe belirtmeksizin yapabileceğiniz ürün iadesinin, ürünün tarafınıza teslim edildiği hali ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Satın aldığınız üründe veya ürün ambalajında herhangi bir bozulma, açılma, kırılma, yırtılma, aksesuarlarında eksiklik ve sair hallerin tespiti halinde ürün iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir.

2.5. Gerekçesiz ürün iadesi malın tarafınıza teslimine ilişkin bildirim 14 günlük süre içerisinde ne zaman yapılmış olursa olsun alıcı takip eden 10 günlük süre içerisinde ürünleri Aşina Kitap’a teslim etmiş olmakla yükümlüdür. Bu halde Aşina Kitap da ürünlerin kendisine iadesinden itibaren 14 gün içerisinde ödenen bedeli ilgili bankaya iade etmek ile yükümlüdür.

2.6. Bu şekilde yapılan iadede, kargo ücreti piyasa koşullarına göre Alıcı’ya aittir. Karşı ödemeli gönderilen sebepsiz iadeler bu kapsamda kabul edilmeyecektir.

2.7. İadesi yapılacak ürünler Aşina Kitap’ın çalıştığı kargo şirketleri aracılığı ile ulaştırılmalıdır.

2.8. Ürünler, paket koruyucu bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır.

2.9. Ürünlerin ambalajında meydana gelecek olan deformasyon, ürünün tekrar satılmasını engelleyen durumlar arasında yer almaktadır.

2.10. Yukarıda belirtilen koşulları taşımayan iadeler Aşina Kitap tarafından kesinlikle kabul edilmemektedir.

AŞİNA KİTAP İLETİŞİM BİLGİLERİ
https://asinakitap.com
Unvanı: Uluslararası Genç Derneği Ticari İşletmesi
Adresi : Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Gülfem Sk. No:22/1 Üsküdar / İstanbul

MERSİS: 0000905900399431

Ticaret Sicil No: 59236-5

Eposta : [email protected]

Gülfem Sokak. No: 22 ÜSKÜDAR +90 (538) 481 78 33 [email protected]

    200 TL ve üzeri siparişlerde
    ücretsiz kargo fırsatı!