Mağaza

İzm’ler Ne Kadar Bizim?

(1 müşteri değerlendirmesi)

 26,60

Önümüze sunulan, parlatılan, özendirilen yaşam biçimlerinin aslında sağlam bir temeli ve emeli olabilir mi? İzm’lerden bağımsız düşünmek, İzm’ler üstü bir hayat tarzı benimsemek mümkün mü?

Stokta

Stok kodu: ASN005 Kategoriler:

Ayşe Yazıcılar

1985 yılında Osmaniye’de doğdu. İmam Hatip Lisesi mezunlarının, eğitim hayatında “dezavantajlı grup” durumunda olduğu yıllarda dört senelik lisans eğitimini dört farklı üniversitede dikey ve yatay geçişler yaparak tamamladı. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 2009 yılında mezun oldu. Lise yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşlarında faaliyetlerde bulundu. Genç Dergisi Yazı Yayın Kurulu’nda ve Uluslararası Genç Derneği çatısı altında Genç Gönüllüler Başkanı olarak çalışmalarını sürdüren Yazıcılar, gençlik ve sivil toplum başta olmak üzere muhtelif konularda konferanslar veriyor. Resmi vazifesi öğretmenlik olan Yazıcılar, hali hazırda Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yazar olarak görevini sürdürüyor. Yazıları çeşitli dergilerde yayımlanmaya devam eden Yazıcılar’ın “İzm’ler Ne Kadar Bizim?” isimli bir kitabı bulunuyor. Evli ve iki çocuk annesi olan Yazıcılar İstanbul’da yaşıyor.

Açıklama

İzm’ler, felsefe kitapları arasında ya da tarihin tozlu sayfalarında mı kaldı?

Günümüz dünyasında neredeler, nereye tutunuyorlar?

Düşünce dünyamıza hangi izm ne kadar ve ne şekilde tesir ediyor, fark edebiliyor muyuz?

İzm’lerin her birisi farklı bir hayat tarzı teklifinde mi bulunuyor?

Gündelik hayatımıza yansımaları nelerdir?

Önümüze sunulan, parlatılan, özendirilen yaşam biçimlerinin aslında sağlam bir temeli ve emeli olabilir mi? İzm’lerden bağımsız düşünmek, İzm’ler üstü bir hayat tarzı benimsemek mümkün mü?

En önemli soru ise şu; bu İzm’ler “Ne Kadar Bizim?”

Ek bilgi

Boyutlar 21 × 13 cm
Cilt Tipi

Karton Kapak

ISBN

978-605-06108-0-2

Kağıt Cinsi

Enzo 2 Renk

Sayfa Sayısı

302

Yayın Tarihi

1. Baskı, Nisan 2020

İzm’ler Ne Kadar Bizim? için 1 değerlendirme

  1. şeyma üçkardeş

    -izm’ler hakkında genel bilgiye sahip olmak isteyen lise gencinden üniversite gencine herkesin anlayabileceği sadelikte keyifli, bilinçlendirici bir eser.

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gülfem Sokak. No: 22 ÜSKÜDAR +90 (216) 532 0041 [email protected]

    75 TL ve üzeri siparişlerde
    ücretsiz kargo fırsatı!