Sosyal Medyada Aşina

En güncel gelişmelerden anında haberdar olmak için sosyal medyada bizi takip edebilirsiniz.

Mağaza

Muhsin Kıvamında Yaşamak Abdullah Tivnikli

Orijinal fiyat: ₺ 273,00.Şu andaki fiyat: ₺ 218,00.

İlim ve tasavvuf geleneğinden gelen ailesi, abisi Fahreddin Tivnikli ile yaptıkları inanılmaz işler, ticaretteki başarısı, yurt içi ve yurt dışındaki yüzlerce hayır ve eğitim faaliyeti onun hikayesini son derece anlamlı kılıyor. Abdullah Tivnikli’nin hikayesine kulak verirken aynı zamanda bir parçasıyla Türkiye’nin de hikayesini dinlemiş olacağız.

Stokta

Stok kodu: ASN020 Kategoriler:

Yusuf Temizcan

Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu, aynı bölümde yüksek lisans eğitimi aldı. İstanbul Üniversitesi Sosyal Yapı ve Sosyal Değişim Bölümü'nde yüksek lisansı devam ediyor. Sakarya'da bulunan Serdivan Fikir Sanat Akademisi'nin kuruluşunda yer aldı, çeşitli eğitim ve kültür sanat faaliyetlerinin koordinasyonu ile ilgilendi. Aynı yerde yöneticilik yaptı. Çeşitli dergilerin editörlüğü ile ilgilendi ve farklı dergilerde yazıları yayınlandı. Erkam Radyo'da 2 yıl boyunca "Okudukça" isimli programını hazırlayıp sundu. Aşina'dan çıkan "Muhsin Kıvamında Yaşamak: Abdullah Tivnikli" kitabını hazırladı. Genç Derneği'nde Okur Dergisi ve Aşina Kitap'ın editörlüğü ile ilgilendi. Çağdaş Türk Düşüncesi, İslamcılık, Türk Modernleşmesi konularıyla akademik olarak ilgileniyor. Şu an İlmi Etüdler Derneği'nde (İLEM) Genel Sekreterlik vazifesini ifa ediyor. Evli ve bir kız babası.

Açıklama

Abdullah Tivnikli, öncülük ettiği kurumlar, yaptığı hayırlar ve bunların etkileriyle düşünüldüğünde Türkiye’nin son yarım asrına damga vurmuş önemli kişilerden biridir. Faizsiz bankacılığın ülkemize gelişindeki katkısı ve bu bankaların güçlendirdiği Anadolu sermayesi, bugünkü ekonomik, sosyal ve siyasal iklimin oluşmasında çok önemli bir noktada durmaktadır.

Elinizdeki bu eser, Kasım 2018’de ebediyete uğurladığımız Abdullah Tivnikli ile vefatından birkaç ay önce başladığımız ve pek çok önemli konuyu konuşma fırsatı bulduğumuz uzun bir söyleşiden ve devlet büyüklerimiz başta olmak üzere değerli akademisyenler, kanaat önderleri ve sevenlerinin kendisi hakkında kaleme aldıkları yazılardan oluşuyor.

İlim ve tasavvuf geleneğinden gelen ailesi, abisi Fahreddin Tivnikli ile yaptıkları inanılmaz işler, ticaretteki başarısı, yurt içi ve yurt dışındaki yüzlerce hayır ve eğitim faaliyeti onun hikayesini son derece anlamlı kılıyor. Abdullah Tivnikli’nin hikayesine kulak verirken aynı zamanda bir parçasıyla Türkiye’nin de hikayesini dinlemiş olacağız.

***

“Biz faniyiz, ömrümüz de çok kalmadı. Allah bilir ya bu kitabı görür müyüm, göremez miyim… Ama benden sonraki süreci bir saat gibi planladım, inşallah bu hizmetler kimseye muhtaç olmadan devam edecek… Biz sadece yoksullara yardımcı olmayı kendimize yol olarak belirlemedik, bu da önemlidir ama daha büyük vizyon lazım. O da şu: Gençlerle ve ilim ehli ile ilgilenmek. Muhsin kıvamında yeni bir nesil yetişsin istedik. Her alanda çok iyi gençlerin kendilerini yetiştirmelerine destek olalım, ülkemizi daha güzel bir geleceğe hazırlayalım diye düşündük. Vizyonumuz buydu.”
Abdullah Tivnikli

“Abdullah kardeşimiz bir vakıf insanı olarak kendisinden sonra bu hayırlarını devam ettirecek bir nesil bırakmanın gayreti içerisinde oldu.”
Recep Tayyip Erdoğan

“Abdullah Tivnikli, Allah yolunda her türlü imkanını seferber etmesini bilen fedakar bir mü’mindi.”
Osman Nuri Topbaş

“Abdullah’ın güzel ahlakıyla öne çıkan bir karakteri olduğunu söylemeliyim. Dava olarak tarif ettiğimiz anlayışa ve dava ahlakına sadakatle bağlı olan, davayı her şeyin üstünde gören nadir iş adamlarındandır.”
Abdullah Gül

“Varlığının, parasının, zenginliğinin esiri olmayan ve bunları Allah’ın rızasını kazanmak için araçlar olarak gören biriydi.”
Binali Yıldırım

“Farklı vesilelerle bir araya geldiğimizde delikanlılık çağlarını yetmişli yıllarda yaşamış bütün akranlarımız gibi ileriye dönük büyük ideallerin nasıl gerçekleştirilebileceğini tartışırdık.” Ahmet Davutoğlu

Ek bilgi

Boyutlar 21 × 13 cm
Cilt Tipi

Süngerli Ciltli

ISBN

978-605-68247-6-0

Kağıt Cinsi

Ayvori Renkli Kağıt

Sayfa Sayısı

392

Yayın Tarihi

1. Baskı, Nisan 2019

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Muhsin Kıvamında Yaşamak Abdullah Tivnikli” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gülfem Sokak. No: 22 ÜSKÜDAR +90 (538) 481 78 33 [email protected]

    200 TL ve üzeri siparişlerde
    ücretsiz kargo fırsatı!